همه چیز درباره بخارپزیکی از روش ‌های مفید پخت غذا بخار پز کردن است که بیشتر در مورد سبزیجات به کار برده می ‌شود؛ البته سبزیجاتی که کنار غذا مورد استفاده قرار می‌ گیرند بهتر است به شیوه ی بخارپز طبخ شوند تا ویتامین ‌های‌ شان حفظ شود.بخارپز کردن یک روش پخت و پز مرطوب است که با استفاده از بخاری که از آب ایجاد می‌شود، آن ماده غذایی پخته می‌شود. این روش یک روش بسیار ملایم پخت و پز است و یک گزینه عالی برای پخت مواد غذایی با بافت نرم مانند ماهی و سبزیجات است. در این روش مواد مغذی از آن ماده غذایی خارج نمی‌شود. به عبارت دیگر بخارپز کردن مواد غذایی باعث می‌شود ۵۰ درصد مواد مغذی بیشتر از بقیه روش‌ها حفظ شود.بخارپز کردن غذا یکی از سالم ترین روشهای پخت و طبخ غذا است. اگر شما هم در منزل تان دستگاه بخارپز ندارید نگران نباشید، به راحتی با روش زیر می توانید بدون بخارپز غذاهایتان را بخارپز کنید.

بخارپز کردن غذاغذا های بخارپز در رژیم های کم کالری بسیار توصیه می شود، زمان پخت در سیستم بخار پز نسبت به آبپز کمتر است چون بخار آب جوش دمای بالاتری از آب جوش دارد.شما می توانید سبزی هایی مانند لوبیا سبز، کلم بروکلی، هویج و… را بخارپز کنید؛ به این صورت که یک قابلمه آماده و آبکشی فلزی متناسب با اندازه دهانه قابلمه انتخاب کنید که روی دهانه باقی بماند. به اندازه ای آب درون قابلمه بریزید که با ته آبکش تماس پیدا نکند. سپس قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا آب جوش بیاید و سبزی ها  را داخل آبکش بچینید و در قابلمه را روی آن بگذارید تا زمانی که سبزیجات به پخت مدنظر شما رسیده باشد.از آنجاییکه زمان پخت سبزیجات مختلف، متفاوت می باشد، بهتر است سبزیجات متفاوت را در چند مرحله داخل آبکش چیده و بخارپز کنیم، مگر اینکه زمان پخت سبزیجات نزدیک به هم باشد.بهتر است بعد از جوش آمدن آب، حرارت را کم کنیم تا آب داخل قابلمه زود تمام نشود، درصورتیکه آب زود تبخیر شود، ممکن است نیمی از سبزیجات نپخته و خام بوده و نیمی دیگر بخارپز شده باشند. همچنین نباید سبزیجات را به مقدار زیاد و روی هم داخل آبکش قرار داد، زیرا مانع پخت می شود.البته طراحان و تولیدکنندگان لوازم خانگی ، کار شما را راحت کرده اند وانواع دستگاه های بخارپز زیبا با طرح های مختلف تولید نموده اند.

بخارپز عرشیا مدل FS110-2200 فروشندگان و قیمت بخارپز

روش بخارپز پروتیین خیلی کم منعقد می شود. بنابراین قابل هضم ترین شکل خود را خواهد داشت.در صورتی که با سرخ کردن مواد غذایی در روغن به علت حرارت دیدن چربی ها امکان سرطان زا شدن بسیار بالاست.  در روش بخارپز بیشتر مواد مغذی از جمله ویتامین های حساس به حرارت باقی می مانند.در صورتی که در روش های دیگر پخت ویتامین ها کاملا یا تا حدی از بین می روند. همچنین به علت وجود کالری اضافه عامل بروز چاقی و مشکلات قلبی می باشد.  طبخ به صورت بخارپز بهترین شیوه پخت برای کنترل وزن و حفظ سلامت بدن می باشد.با روش سرخ کردن در روغن میزان زیادی از مواد مفید غذایی موجود در مواد اولیه از بین می رود.
انواع دستگاه بخار پزامروزه انواع بخارپز در بازار وجود دارد.بخارپزها سایزهای متفاوتی دارند که که انتخاب آن ها کاملاٌ به تعداد اعضای خانواده شما، مقدار مواد غذایی قابل طبخ و تنوع موادی که می خواهید آن ها را بپزید بستگی دارد. بخار پز ها در طرح های یک طبقه -دو طبقه و بیشتر طراحی می شوند.مثلاٌ اگر دوست دارید در کنار غذای اصلی خود انواع سبزیجات را نیز طبخ نمایید، دستگاه بخارپزی را انتخاب کنید که ظرفیت بیشتر یا ترجیحاٌ برای مخلوط نشدن مواد گوناگون، طبقات مجزای بیشتری داشته باشد.

سبد خرید
Instagram Telegram
سایدبار

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟